Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi sınırları içinde bulunan Hamitabat  yaklaşık 2 bin köydür. Halkının çoğunluğunun temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Bu faaliyetleri desteklemek ve geliştirmek amacıyla 1975 yılında S.S. Hamitabat Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif kurulmuş.

 

Kooperatif 2.Başkanı Sayın Yılmaz MEMİ ,Kooperatifin amacı ile ilgili ;

“Kooperatifimiz ürünlerinde temel hammadde olarak dana eti kullanılmakta olup, bu hammadde ihtiyacının %30’unu kendi ortaklarından, %70’ını ise civar köylerden tedarik ederek, hem kendi köyü için hem de civar köyler için kalkınmayı destekleyici rol oynamaktadır. Amacımız üreticiye hizmet, tüketiciye kalite sunmaktır.” açıklamasında bulundu.

Kooperatif ; Sağlıklı ve kaliteli ürünleri  ,tüketicilere uygun fiyatla yüksek kaliteli ürünleri  sunmayı amaçlamış. Hijyenik ortamda et, sucuk ve salam üretiyor, tüm ürünlerini satış noktalarından  ve E-Ticaret sitesinden  her yere ulaştırıyor. Tesiste , yıllık ortalama 1200 adet büyük baş hayvan kesilip işlenmekte , elde edilen yaklaşık 300 ton etin yaklaşık 2/3 ‘si taze et olarak et tanzim satış noktalarında,  1/3’i ise sucuk-salam-kavurma olarak satışa sunulmaktadır.

 

http://www.tumgiad.com.tr

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.